Pravidla turnaje

oficiální stránky turnaje

Herní systém

Hraje se bezkontaktní hokej. Hrací doba každého utkání je 2 x 20 minut hrubého času a před každým zápasem mají hráči možnost se v rámci dvou minut rozbruslit. Doba vyloučení za menší trest je 1,5 minuty. Po každém odehraném zápase proběhne úprava ledové plochy.

Hraje se systémem každý s každým, přičemž první den turnaje odehraje každé mužstvo pět utkání. Hrát se bude na obou kluzištích současně. Za vítězství v zápase se do tabulky připisují 2 body, za remízu 1 bod a utkání končí (nejedou se trestná střílení). Pořadí týmu v tabulce určuje: 1) počet bodů, 2) vzájemný zápas, 3) skóre, 4) víc vstřelených gólů, 5) míň obdržených gólů, 6) los.

Druhý den turnaje postupují ze základních skupin do semifinále mužstva, která obsadí první a druhé místo. Mužstva na 3 až 6 místě sehrají čtvrtfinálové kolo, kdy vítěz postupuje do semifinále a poražený si zahraje o umístění na 5 a 6 místě. Poražení semifinalisté sehrají utkání o třetí místo a vítězové semifinále postupují do finále. V případě nerozhodného stavu po konci základní hrací doby se jedou 3 trestná střílení. Pokud ani poté nevzejde vítěz, pokračují nájezdy po jednom na každé straně. Mezi zápasem o 3 místo a zápasem o umístění na 5 a 6 místě bude odehrán exhibiční zápas mezi výběrem České a Slovenské republiky, ve kterém si mimo jiné zahrají i bývalí hráči HC Kometa Brno.

Součástí Turnaje je kromě umístění týmu také ocenění pro nejlepšího brankaře, obránce a útočníka.